Udržitelnost

Trička

Trička jsou vyrobena ze 100% organické bavlny. 

Jde o výhradně geneticky nemodifikovanou bavlnu, při níž se využívá místo syntetických hnojiv hnůj, místo pesticidů biologické škůdce a také střídavé pěstování, aby si půda odpočinula.

Aby mohlo být pole certifikováno jako organické, tak se na něm nesmí 3 roky používat pesticidy a herbicidy. Sklizeň je proto menší, což se odráží v koncové ceně organické bavlny.

Potisk

Na potisk obrázku jsou použity výhradně ekologické eco-friendly barvy, které neobsahují žádné těžké kovy či ftaláty. 

Balení

Balíme do udržitelných a 100% rozložitelných obalů. 

Obalové sáčky jsou vyrobeny z polyetylénu obohaceného pro rychlejší rozklad v přírodě.

PETA, neboli People for the Ethical Treatment of Animals (Lidé pro etické zacházení se zvířaty), je mezinárodní nezisková organizace, která se věnuje ochraně práv zvířat. PETA bojuje proti různorodé podobě týrání zvířat ať už při laboratorních experimentech, produkci jídla a oblečení nebo zábavě.

Certifikace podle globálního ekologického standardu (z anglického Global Organic Textile Standard - GOTS) je celosvětově uznávaná jako nejvyšší standard ve výrobě, zpracování a potisku textilu (merchandise, oděvy, domácí textil, výrobky osobní hygieny a péče), vyrobeného z certifikovaných ekologicky vypěstovaných surovin. 

Certifikát GOTS sleduje přísná kritéria v oblasti šetrnosti k životnímu prostředí a společenské odpovědnosti v celém dodavatelském řetězci - od pěstování zdrojového materiálu, přes textilní zpracování ve všech jeho fázích, balení až po distribuci a potisk. Zajišťuje nejen přísnou kontrolu výroby z ekologického hlediska, ale i dodržování etické stránky výroby v souladu s Fair Trade. Je tedy jednoznačnou a nejlepší volbou, pokud člověk hledá kvalitu a transparentnost ve všech aspektech výroby.

Proč je dobrý nápad objednávat GOTS certifikované výrobky?

  • Při ekologickém pěstování bavlny výrobce chrání pracovníky na farmě i životní prostředí.
  • Při potisku textilu bez nebezpečných chemikálií firma chrání zaměstnance ve výrobě i životní prostředí.
  • Když nosíte výrobky, které nemají žádné škodlivé zbytkové látky, chráníte tak sebe.

Podívejte se na nabídku triček ze čtvrtí zde.