Náš tým

Sabina, hlavní vypravěč a velitel 

Ahoj,
jsem Sabina, tvář projektu Tričko z čtvrti, a jak už asi tušíš, pocházím z pražských Nuslí. Možná ti to přijde trochu netradiční, ale věř mi, že je více lidí jako já, kteří jsou na svou čtvrť pyšní a rádi by ji měli poctivě na tričku.
Během té nudné koronavirové doby jsem se rozhodla, že něco s tím udělám. Rozhodla jsem se, že náš vztah k Nuslím vyjádřím společně s manželem na tričkách, která byla vytvořena s láskou a pečlivostí, jakou si naše čtvrť zaslouží.
Musím ti říct, že to byla cesta plná výzev. Vůbec jsem neměla zkušenosti, takže jsem šla metodou pokus omyl. Ale to, jak se nám podařilo vyjádřit naši lásku k Nuslím formou trička, bylo neuvěřitelně uspokojivé. Pamatuji si, jak můj manžel, obvykle kritický, konečně uznal, že tohle tričko chce nosit "prostě tak" a můj táta, který nikdy nešetří komplimenty, řekl, že by tohle tričko nosil i kdyby to znamenalo, že mi bude muset půjčit nějaké peníze.
Chtěla jsem, aby naše trička byla nejen stylová, ale také pohodlná, aby se k nim rádi sáhli kdykoliv bylo potřeba a abychom s hrdostí sdíleli s ostatními více o našem oblíbeném místě. A co víc, náš nápad se lidem tak zalíbil, že jsme začali přidávat další čtvrti. Takže, řekni mi, která je ta tvá?


S láskou k naší čtvrti,


Sabina

Kde to mám nejradši: Můj oblíbený běžecký/ procházkový okruh je Nusle - Vyšehrad - Podolí - Kavčí Hory - Nusle.

Viktorie Štěpánová, nakreslí i nenakreslitelné

Kreativní duše, stojící (spíše sedící) za vznikem vizuální podoby Triček z čtvrti. Spolu s námi vymýšlí jednotlivé příběhy z čtvrtí a dává jim tváře, pohyb i život. Díky jejím nápadům tak vznikají mapky čtvrtí Prahy, animované spoty, písmo co používáme i logo celého projektu.  

Vláďa, studnice znalostí

Skvělý tchán, milovník a opravdový znalec Prahy a všech jejích zákoutí. Diskutujeme spolu o pražských čtvrtích a není jediná informace, kterou bych neověřila právě s ním. Hlavně díky jeho rozsáhlé knihovně a znalostem můžu hrdě prohlašovat, že pracujeme bez Wikipedie a že některé naše příběhy ani na internetu nenajdete. Vláďa je také autorem většiny našich textů na blogu. 

Kde to mám nejradši: Břevnov. Of course. Protože tu zatím ještě není žádný ócéčko, tak tu jsou ulice s obchodama a hospodama a tím pádem to tady vypadá jako ve městě.

Bára, pohotovostní designerka

Moje kamarádka, která se po letech vrátila ke grafice. Vytvořit obrázek pro nový zpravodaj, upravit post na sociální sítě, dát logo do jiného formátu, a to nejčastěji v situacích kdy „včera bylo pozdě“. Jelikož i Bára má svoji práci a rodinu, nejvíce „pracovního“ času spolu trávíme po nocích.

Kde to mám nejradši: Café Prosek. Na jejich kulajdu chodím celý rok.

Martin, holka pro všechno

První tričko Nusle jsem chtěla vyrobit pouze pro mého manžela a on mě pak přivedl na myšlenku celého projektu. Když večer pracuji, uspává naši dceru. Když fotíme, on stojí modelem. Zkrátka pomáhá, kde může. A pokud v našich textech náhodou najdete gramatické chyby....  😉

Kde to mám nejradši: V horních Nuslích. Nejlépe u štamgastského stolu restaurace na Paloučku.